Termotransfer

Termotransfer sitodrukowy

W tej metodzie nadruk wykonywany jest technice sitodruku, aczkolwiek na specjalnym podłożu (papier lub folia) a następnie przenoszony na materiał do druku (odzież, tkaniny) za pomocą prasy termicznej. Metoda ta charakteryzuje się łatwością umieszczenia nadruków w nietypowych miejscach lub w pobliżu szwów takich jak bryt gotowej czapki, ubrania robocze, kieszonki, parasolki itp. Farby plastizolowe (używane do druku w tej technice) są miękkie a nadruki mają bardzo ostre i wyraźne kontury, możliwe jest wydrukowanie nawet drobnych szczegółów, zapewniają bardzo dobre krycie również na ciemnych tkaninach oraz charakteryzują się elastycznością i rozciągliwością.
Zarówno do sitodruku bezpośredniego jak i druku transferowego przygotowane są matryce jednak te same matryce nie mogą być użyte do obu technik, gdyż ich sposób przygotowania jest inny- druk transferowy wykonywany jest w odbiciu lustrzanym. Koszt nadruku uzależniony jest od liczby kolorów w nadruku, nakładzie oraz podłoża.

Termotransfer hybrydowy

Technika, która łączy druk cyfrowy z sitodrukiem.Wydruk termotransferu odbywa się w specjalnej drukarce tonerowej, a następnie pod zadrukowany toner stosuję się biały poddruk farbą wodną. Z konieczności przygotowania matrycy i względów ekonomicznych jest to metoda którą stosujemy dla większych zamówień opartych na nadrukach pełno kolorowych.

Termotransfer cyfrowy

Rozwój technologiczny pozwolił nam na wykonywanie termotransferów cyfrowych. Nadruk jest wykonywany w specjalnej drukarce tonerowej na papierze z możliwością zadruku w pełnej gamie kolorystycznej, rozbarwieniu CMYK z możliwością wykonania białego nadruku.Następnie za pomocą prasy termicznej następuję łączenie zadrukowanej powierzchni (tonera) z specjalnie przygotowanym arkuszem kleju. W ten sposób przygotowany arkusz termotransferowy zostaje aplikowany na odzież/tekstylia. W przypadku wykonywania nadruków na notesach, kubkach lub innych gadżetach reklamowych wydrukowany arkusz jest nanoszony prosto na produkt, bez konieczności łącznia z klejem. Polecamy tę metodę w przypadku pojedynczych zamówień z pełno kolorowym nadrukiem.

Wieloletnie doświadczenie

Obsługa firm oraz klientów indywidualnych

Doskonała znajomość branży poligraficznej

Realizacja zamówień już od 1 sztuki

Złóż zamówienie już dziś!

Metody zdobienia

Koszyk