Sitodruk

Sitodruk to najbardziej popularna technika wykonywania nadruków na odzieży i innych tekstyliach. Wywodzi się z XIX z tzw. malowania szablonowego, a za jej twórców uważa się Japończyków. Technika druku polega na przeciskaniu farby przez formę na specjalnie przygotowanej matrycy potocznie zwanej sitem. Sito pokryte jest emulsją, na której odwzorowany jest drukowany obraz. Przeciskana farba przechodzi przez te obszary sita, które nie są pokryte emulsją. Tak powstały wzór przenoszony jest bezpośrednio na przedmiot i tą technikę nazywamy drukiem bezpośrednim lub na papier/folię i mówimy wtedy o termotransferze.

Sitodruk bezpośredni

Metoda polega na wykonywaniu nadruku bezpośrednio na materiale. Sitodruk bezpośredni stosuje się głównie na gładkich powierzchniach jak koszulki czy torby bawełniane.

Farby sitodrukowe

Wyróżniamy dwa typy farb sitodrukowych: farby wodne i farby plastizolowe. Te pierwsze charakteryzują się tzw. “miękkim chwytem” czyli są praktycznie niewyczuwalne w dotyku. W przypadku farb plastizolowych główną zaletą jest ich większy współczynnik krycia, ze względu na podwyższoną gęstość oraz precyzyjne odzwierciedlenie kolorów wg. wzornika pantone.

Wieloletnie doświadczenie

Obsługa firm oraz klientów indywidualnych

Doskonała znajomość branży poligraficznej

Realizacja zamówień już od 1 sztuki

Złóż zamówienie już dziś!

Metody zdobienia

Koszyk